ОНЛАЙН ТВ: 
ОНЛАЙН РАДИО:

Авторизация

Володимир Волков про... політику

30 декабря 2013
article4341.jpg

Політика хитань - це продовження тієї зовнішньої політики, яку ми вели з моменту здобуття незалежності.Політика хитань - це продовження тієї зовнішньої політики, яку ми вели з моменту здобуття незалежності. Одне ми кажемо на Сході, друге - на Заході, третє - у США. Це реально призвело до втрати довіри і в Москві, і в Брюсселі, і у Вашинґтоні. Енергія країни витрачається не на рух, а на порожнє хитання. Практика показує, що така "візантійська" поведінка поступово наближає нас до євразійського вибору і не розв'язує головних наших завдань - розвитку і безпеки. Цей курс неприйнятний і для українського суспільства, і для міжнародного співтовариства.
Повномасштабна інтеграція з ЄС і НАТО. Цей варіант передбачає проголошення курсу на повноправне членство у ЄС і НАТО, та головне - це означає, що решту векторів зовнішньої політики і значну частину внутрішньої політики ми будемо змушені підпорядкувати саме цьому курсу. Це означає, що у нас не буде власного курсу. Це означає, що, тільки-но здобувши незалежність, ми добровільно відмовимося від значної частини суверенітету, так і не збудувавши національну державу. Цей курс створить загострення по лінії схід - захід як всередині України, так і між нашими іноземними партнерами.
Повномасштабна реінтеграція з Росією. Цей варіант передбачає вступ у найближчому майбутньому у митний, валютний та оборонний союз із Росією і під егідою Росії. Така політика означатиме, що всі вектори нашої внутрішньої і зовнішньої політики збігатимуться і підпорядковуватимуться російській внутрішній і зовнішній політиці. І наше розуміння внутрішньої і зовнішньої безпеки буде підпорядковане російському баченню стратегічної безпеки. І в цьому варіанті ми добровільно відмовляємося від частини суверенітету, так і не збудувавши національну державу. Такий курс створить не лише зовнішню напругу у світовому співтоваристві, але й докорінну внутрішню напругу в українській нації, оскільки Україна - європейська країна і переважна частина громадян визначають себе як європейців, а не як євразійців.
Позаблоковість і нейтральність. Це реалізація на новому витку історії України доктрини позаблокової і нейтральної держави, проголошеної у Декларації про незалежність. Цей варіант передбачає проведення жорстко прагматичної проукраїнської політики на всіх зовнішніх напрямах. Вона не повинна бути ні проєвропейською, ні проросійською - вона має бути проукраїнською. І тоді і в Брюсселі, і в Москві, і у Вашинґтоні представники України заявлятимуть і відстоюватимуть одну і ту ж позицію. Незалежно від того, подобається вона нашим співрозмовникам чи ні. Але в такому разі в України з'явиться позиція, і це викличе повагу як всередині країни, так і в міжнародному співтоваристві. Позаблоковий і нейтральний статус не суперечать курсові на євроінтеграцію без членства. Саме такий курс поділяється Євросоюзом, саме такий курс відповідає бажанням українців досягти європейського рівня життя. Він дасть нам змогу вибрати ті сегменти інтеграції, до яких ми готові і які для нас вигідні, і утриматися від передчасного прийняття невигідних для нас стандартів. Ця ідея здатна примирити як українське суспільство, так і ті країни світового співтовариства, які заклопотані формуванням нового порядку на території Європи і Євразії.
Позаблоковий статус нейтральної України дозволить також зняти напругу по лінії ЄС - США - Росія відносно України і примирити позиції цих країн. Ми братимемо участь в усіх миротворчих операціях під егідою ООН - це співзвучно позиції Росії. Ми будемо співробітничати з НАТО у програмі "Партнерство заради миру" - це співзвучно позиції США. Ми будемо мирною і безпечною територією - це співзвучно бажанням Євросоюзу.
У питаннях безпеки позаблоковий і нейтральний статус дозволяє нам наполягати на наданні реальних юридичних гарантій безпеки як від європейських країн, так і від Росії і США, які підписали Будапештську декларацію, що стала політичною (але не юридичною) гарантією стратегічної безпеки України. Трансформація Будапештського Меморандуму щодо гарантій безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї з політичної декларації в державну угоду по Україні про гарантії стратегічної безпеки - реальний механізм, апробований 1956 року по відношенню до нейтральної Австрії.
Ні ЄС, ні США, ні НАТО не змогли сформулювати для України реальне стратегічне бачення ролі України у новій світовій і європейській глобальній політиці. Конфлікти інтересів всередині Євросоюзу і НАТО, а також напруження у стосунках з Росією не дозволяють цим глобальним гравцям прийняти остаточне рішення щодо України.
А отже, не лише наші внутрішні, але й зовнішні фактори змушують нас прийняти самостійне рішення, яке максимально відповість на наші власні запити й інтереси - стати позаблоковою нейтральною державою.
Українській зовнішній політиці позаблоковий і нейтральний статус України надасть передбачуваності.Ми не будемо хитатися між партнерами - це позиція і моральність. Ми будемо відстоювати свою позицію і в Москві, і в Брюсселі, і у Вашинґтоні - це послідовність. Головне - така зовнішня політика дасть нам змогу жорсткіше відстоювати і захищати інтереси українських громадян і українського бізнесу у світі.
Нейтральний статус дасть нам спокій і можливість навести порядок у своєму домі, отримати статус політично стабільної країни, значно поліпшити якість життя кожної людини, знайти своє оригінальне місце у міжнародній спеціалізації держав.
Проголошуючи позаблоковий і нейтральний статус, ми займаємо позицію, яку реально очікують і визнають усі головні гравці світової політики. При такому виборі Україна не буде прикордонною територією. Наша "хата" переміщується з краю в центр - як і належить країні, на території якої міститься географічний центр Європи. Так ми почнемо становлення України як геополітичного центру Євразійського континенту, як країни синтезу культури, філософії і світогляду західної та східної цивілізацій, як країни миру і соціальної гармонії.

Голова міжнародного комітету Національних Зборів
Володимир Волков


Похожие статьи:

Національні збориВолодимир Волков про... зовнішню політику

Національні збориВолодимир Волков про... ситуацію на Майдані

Національні збориВідкрите звернення Громадської Ради Майдану

Голос "Столиці"В Новый год с продажной Фемидой

ПолитикаЖванію та Княжицького допитають у «справі Чорновол»

Рейтинг: 0 Голосов: 0 833 просмотра
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!